MŠ Městec Králové
MŠ Městec KrálovéBezručova 830

Upozornění pro rodiče:

Úplata za předškolní vzdělávání je pro období září - červen stanovena na 400,- Kč měsíčně a probíhá převodem z účtu zákonného zástupce dítěte na účet mateřské školy.

Kromě pevné linky MŠ 325 643 589, můžete využít i mobilní telefon č. 606 299 909. Zejména po 15. hodině, kdy potřebujete učitelkám něco závažného sdělit.

POVĚŘENEC PRO OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ:

Mgr. Vladimír Nesvadba

kontaktní údaje pověřence: mesteckralove@viavis.cz

Kriteria přijímání dětí do MŠ Městec Králové:

Ředitelství Mateřské školy Městec Králové, Bezručova 830, vydává Kritéria přijímání dětí do MŠ, dle zákona č. 561/ 2004 Sb., vyhlášky č. 14/ 2005 Sb. a ve znění pozdějších předpisů.

1. Děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné a děti s odkladem povinné školní docházky s místem     trvalého pobytu v Městci Králové a ve spádových obcích Podmoky a Dlouhopolsko - nutné doložit výpisem z matričního úřadu.

2. Děti seřazené od nejstaršího k nejmladšímu s místem trvalého pobytu v Městci Králové a ve spádových obcích Podmoky a Dlouhopolsko - nutné doložit výpisem z matričního úřadu.

3. Děti seřazené od nejstaršího k nejmladšímu s místem trvalého pobytu mimo Městec Králové a děti z nespádových obcí.

Kontakty:

Provoz MŠ: 6.15 – 16.30 hod
Tel.: 325 643 589
325 643 536 - jídelna
E-mail: ms@mesteckralove.cz

mskolamk@mybox.cz - slouží pro odhlašování

Adresa:

Mateřská škola Městec Králové
Bezručova 830
289 03 Městec králové

Zásady pro zdravou mateřskou školu:

Rodiče mají plnou a zákonem stanovenou zodpovědnost za zdraví dítěte.

• O prvním nástupu dítěte do MŠ rozhoduje a potvrzení vydává dětský lékař, na žádosti o přijetí do MŠ
  • Poběžných chorobách není třeba lékařské potvrzení pro návrat do kolektivu, v případě, že bude dítě předáno do MŠ nedoléčené, nebo opakovaně s rýmou a kašlem, bude učitelka požadovat písemné potvrzení od lékaře.
  • Do kolektivu patří dítě zdravé, bez příznaků byť jen lehkých, ale opakovaných katarů horních cest dýchacích, které jsou zdrojem infekce pro ostatní děti
  • Rodiče jsou povinni hlásit všechny zdravotní údaje a změny v chování dítěte učitelce ráno při předávání. Každé dítě musí být takto řádně a zodpovědně předáno učitelce a ne jen strčeno do dveří.

Jakékoliv podávání léků na doléčení i prevenci proti kašli a rýmě je nepřípustné.

Pitný režim:

Děti mají od rána ve třídě na určeném stolku připravenou šťávu v konvici. Během dne mají možnost si podle své potřeby nalít šťávu do připravených hrnečků a napít se. Šťávu i čisté hrnečky připravuje dětem na stolek učitelka. Když se děti napijí, odkládají použité nádobí do košíku, který je rovněž na stolku. Paní kuchařka hrnečky v průběhu dne odnáší do kuchyňky a zajistí, aby byly včas umyté. Nákup šťáv obstarávají učitelky a je hrazen z příspěvků rodičů(třídní fond). Šťávy nakupujeme převážně bez umělých barviv. Pití děti dostávají ke každému jídlu, které je připraveno ve školní jídelně (dopolední svačina, oběd, odpolední svačina). Mezi těmito jídly zajišťují pitný režim učitelky na třídách.

dnes, pondělí 29. 4. 2024
zataženo 22 °C 10 °C
úterý 30. 4. jasno 23/11 °C
středa 1. 5. oblačno 22/13 °C
čtvrtek 2. 5. skoro jasno 24/14 °C

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.

Svátek má Robert

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den proti hluku
  • Mezinárodní den tance
  • Světový den imunologie
  • Mezinárodní den letectví a kosmonautiky

Zítra má svátek Blahoslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den pracoviště