MŠ Městec Králové
MŠ Městec KrálovéBezručova 830

Základní informace

Mateřská škola v Městci Králové byla otevřena v lednu roku 1980. Od roku 1994 je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Město Městecmateřská škola Králové. Mateřská škola zajišťuje kromě předškolního vzdělání také školní stravování ve školní jídelně, která je součástí mateřské školy. Statutárním orgánem je ředitelka mateřské školy, která je oprávněna zastupovat organizaci ve všech záležitostech, které se této organizace týkají. Budova mateřské školy je pronajatá k činnosti předškolního vzdělání od zřizovatele, taktéž přilehlá zahrada, která slouží k pobytu dětí venku. Mateřská škola je pavilónového typu, konkrétně dva jednopatrové pavilony, kde jsou umístěny třídy a přízemní hospodářská budova, kde je kuchyň, sklady a ředitelna. Všechny tyto prostory jsou propojeny průchozími chodbami.

Mateřská škola má čtyři třídy.Třídy jsou homogenní. Každá třída má hernu s dětskými koutky pro námětové hry a zde děti i odpočívají. Další částí třídy je prostor se stolečky a židlemi, který slouží rovněž pro stolování. Ke každé třídě je přilehlá šatna dětí, umývárna s WC, prostor na lůžkoviny, kabinety, úklidová komora a šatna pro učitelky s WC a sprchou.

Přilehlá zahrada mateřské školy zajišťuje dětem dostatek prostoru při jejich pobytu venku. Na zahradě jsou k dispozici čtyři pískoviště, houpačky, skluzavky a průlezky z dřevěného materiálu pro každou třídu a také čtyři zahradní domečky. V prostorách před hlavním vchodem je společně všemi dětmi využívána dřevěná věž se čtyřmi skluzavkami, prolézací tunel a vláček.

Kuchyň se nalézá v přilehlé hospodářské budově, kde je také cenrum administrace a ředitelna.

dnes, pondělí 29. 4. 2024
zataženo 22 °C 10 °C
úterý 30. 4. jasno 23/11 °C
středa 1. 5. oblačno 22/13 °C
čtvrtek 2. 5. skoro jasno 24/14 °C

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.

Svátek má Robert

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den proti hluku
  • Mezinárodní den tance
  • Světový den imunologie
  • Mezinárodní den letectví a kosmonautiky

Zítra má svátek Blahoslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den pracoviště